دستور پخت انواع کیک
برای روز پدر چه بخریم بهتر است , دانلود عکسهای katy perry , تبریک تولد با کارت پستال , محمد علي زاده نياز , مدل كمد آشپزخانه الومينيوم , انواع تزیین دسر وژله , عکس تزیین کیک خانگی , فصل بهار در لرستان , دانلوداهنگ اخرین دقیفه ازپاشایی , دانلود آهنگ اسیری شهرام شکوهی با کیفیت بالا 
آخرين مطالب
لینک های مفید

|
|

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

آدرس غلطی که باید تصحیح شود

مرغ شش هزار تومانی نتیجه «تحریم» نیست، نتیجه «سوءمدیریت» است

در تاریخ بعد از انقلاب هیچ گاه وزارت کشاورزی تا به این حد ضعیف و بی کفایت ظاهر نشده بود . بهانه وزیر جهاد سلب اختيار از وزارت‌خانه‌اش در امر واردات و احاله وظایفش به وزارت صنعت و تجارت است. بهانه ای که پذیرفته نیست.وزارت جهاد متولی روند تولید مواد اولیه خوراکی لبنی و دامی است و احاله وظایف «واردات» به وزارتخانه ای دیگر خللی در وظایف ذاتی این وزارت خانه ایجاد نمی کند.

 

سرویس اقتصادی «فردا»: وزارتخانه های اقتصادی دولت سکوت مطلق خود را درباره گرانی ها ادامه می دهند و در عوض افرادی نظیر معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه «وضعیت خوب است» با فضای ذهنی جامعه بازی می کنند تا عیان شود در کنار ضعف های مدیریتی و اقتصادی دولت ، در «مدیریت افکار عمومی» هم دولت فعلی ضعف های مفرطی دارد.

 

در مواجهه با لجام گسیختی قیمت ها اما می رود تا امری غلط در ذهنیت جامعه ریشه بدواند. برخی دانسته یا ندانسه در حال رواج این شایعه هستند که بالا رفتن قیمت اقلام خوراکی و لبنی معلول تشدید تحریم هاست و چون غرب علیه ایران تحریم هایی را وضع کرده است اوضاع اینچنین شده است. در مواجهه با رواج این شایعه و آدرس غلط مرور گفته های یک عضو ستاد تنظیم بازار کفایت می کند تا علت واقعی گرانی ها دریابیم.

 

معاون برنامه‌ريزي استاندار تهران در خصوص گرانی مرغ گفته است که اتحاديه مرغ‌داران اظهار مي‌كند علت افزايش قيمت مرغ در روزهاي اخير ناشي از افزايش قيمت نهاد‌ه‌هاي دامي است. اين در حالي است كه افزايش قيمت‌هاي فعلي در بازار، افزايش كاذبي است! اگر چهار ماه پيش قيمت مرغ به فرض پنج هزار و 100 تومان بوده، قيمت نهاده نيز به همين نرخ بوده است. سئوال اينجاست كه نهاده‌ها چند درصد افزايش قيمت داشته‌اند كه قيمت مرغ به اين صورت بالا رفته است! هدف ما كاهش قيمت مرغ در بازار مصرف است، حدود 90 درصد از نهاده‌اي كه بر قيمت مرغ تاثيرگذار است، جو و كنجاله سويا است و مقرر شد پس از جلسه اگر به اين نتيجه برسيم كه اتحاديه‌ و يا توليدكننده‌اي خودسرانه قيمت را افزايش داده است، برخورد مي‌كنيم چرا كه بايد بر اساس جدول آناليز قيمت نرخ‌هاي بازار مشخص شود. معاون برنامه‌ريزي استاندار تهران هم چنین درباره اظهارات اتحاديه‌هايي كه عنوان كرده‌اند نهاده ندارند، پاسخ داد: در حال حاضر حدود 70 هزار تن نهاده خريداري شده و سه هزار و 800 تن نهاده در شهر تهران توسط شركت پشتيباني امور دام در حال توزيع است، لذا هر كدام از توليدكنندگان و اتحاديه‌هاي مرغداران نيازمند هستند، مي‌توانند با نرخ مصوب وزارت صنعت و معدن و تجارت نهاده مورد نياز را تامين كنند.

 

بی آنکه بخواهیم در باب این اظهارات سنجش کارشناسانه ای را سامان دهیم . مشخص است که دولت و اعضای ستاد تنظیم باز و وزارت جهاد «نمی دانند» در بخش تولید و بازار چه می گذرد. قضیه به همین سادگی است . دولت اساسا بازار را به حال خود رها کرده است و دلمشغول امر مهمی! به نام واردات است و بی آنکه ضعف های مسیر« تولید- بازار – مصرف» را رصد کند و از مسیر تولید اقلام خوراکی هزینه زدایی کرده تا روند تولید کم هزینه شود ،روند را به جایی می رساند تا اقلام گران شده و با تشکیل ستاد تنظیم بازار در این خصوص تصمیم گیری کند.

 

به طور مشخص در خصوص گرانی قیمت مرغ توضیحات این مسئول دولتی نشان می دهد که دولت اساسا از وضعیت تولید مطلع نیست. از عجایب آنکه وی به جای اینکه افکار عمومی را اقناع کند خود در مقام پرسشگر ظاهر شده است و می گوید:« سئوال اينجاست كه نهاده‌ها چند درصد افزايش قيمت داشته‌اند كه قيمت مرغ به اين صورت بالا رفته است! » مشخص است که پاسخ به این پرسش در دولت باید جستجو شود نه افکار عمومی. وزارت کشاورزی باید پاسخ دهد که تاکنون چه کرده است و چرا در ادای اصلی ترین وظایف خود کوتاهی کرده است . بیراه نیست اگر بگوییم در تاریخ بعد از انقلاب هیچ گاه وزارت کشاورزی تا به این حد ضعیف و بی کفایت ظاهر نشده بود .گویا بهانه این روزهای وزیر جهاد سلب اختيار از وزارت‌خانه‌اش در امر واردات و احاله وظایفش به وزارت صنعت و تجارت است. بهانه ای که به هیچ عنوان پذیرفته نیست ،وزارت جهاد متولی روند تولید مواد اولیه خوراکی لبنی و دامی است و احاله وظایف «واردات» به وزارتخانه ای دیگر خللی در وظایف ذاتی این وزارت خانه ایجاد نمی کند.

 

بماند که در این میان وزیر صنعت، معدن و تجارت که متولی تنظیم بازار است به عنوان توجیه سخنی را بر زبان آورده است که نشانه ای واضح از سوء مدیریت برای حل یک امر ساده است وی در خصوص علت افزایش قیمت مرغ گفته است که در حال حاضر مشکلی برای واردات نهاده های دامی وجود ندارد، اما مشکل جدیدی بروز کرده و آن هم انتقال این نهاده ها از بندر به مراکز مورد استفاده است! غضنفری  مطرح کرده که با وجود دپوی حجم زیادی از نهاده های دامی، امکانات لجستیک مناسبی برای حمل و نقل آنها وجود ندارد و حداکثر امکان حمل 10 هزار تن کنجاله از بندر به مراکز مهیاست!!

 

با این وصف، بسط این سنخ شایعه ها که گرانی ها نتیجه تحریم است جدای از آنکه اقدامی ضد امنیت ملی و بازی در زمین غرب برای القای حس ناامنی اقتصادی است، پوشاندن ضعف های مدیریتی و مصائب ناشی از سوء مدیریت است. کسی منکر مشکل ایجاد کردن تحریم های ظالمانه غرب نیست ولی دامنه این مشکلات هرگز به قیمت گوشت و مرغ و ماست و پنیر نمی رسد . ایراد کار جای دیگری است.../فردانیوز

[ ] [ ] [ 24hosts ]
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب