دستور پخت انواع کیک
برای روز پدر چه بخریم بهتر است , دانلود عکسهای katy perry , تبریک تولد با کارت پستال , محمد علي زاده نياز , مدل كمد آشپزخانه الومينيوم , انواع تزیین دسر وژله , عکس تزیین کیک خانگی , فصل بهار در لرستان , دانلوداهنگ اخرین دقیفه ازپاشایی , دانلود آهنگ اسیری شهرام شکوهی با کیفیت بالا 
آخرين مطالب
لینک های مفید

|
|

ترجمه فارسی نهج البلاغه توانايي خداوند
وصف قدرت پروردگار
همه چيز برابر خدا خشوع‏کننده است، و همه چيز با ياري او بر جاي مانده‏اند، خدا بي‏نيازکننده هر نيازمند، و عزتبخش هر خوار و ذليل، نيروي هر ناتوان، و پناهگاه هر مصيبت زده است، هر کس سخن گويد مي‏شنود، و هر که ساکت باشد اسرار درونش را مي‏داند، روزي زندگان بر اوست و هر که بميرد به سوي او باز مي‏گردد. خدايا! چشمها تو را نديده تا از تو خبر دهند، پيش از توصيف کنندگان از موجودات، بوده‏اي، آفرينش براي ترس از وحشت تنهايي نبود، و براي سودجويي آنها را نيافريدي، هيچ کس از قدرت تو نتواند بگريزد، و هر کس را تو بگيري از قدرت تو نتواند خارج گردد، گناهکاران از عظمت تو نکاهند، و اطاعت کنندگان بر قدرت تو نيفزايند، آن کس که از قضاي تو به خشم آيد نتواند فرمانت را برگرداند، و هر کس که به فرمان تو پشت کند از تو بي‏نياز نگردد. هر سري نزد تو آشکار و هر پنهاني نزد تو هويداست، تو خداي هميشه‏اي و بي‏پايان، و تو پايان هر چيزي، که گريزي از آن نيست، وعده‏گاه همه، محضر توست، و رهايي از تو جز به تو ممکن نيست، و زمام هر جنبنده‏اي به دست تو است، و به سوي تو بازگشت هر آفريده‏اي است. پاک و منزهي اي خدا! چه قدر بزرگ و والاست قدر و عظمت تو، و چه بزرگ است آنچه را که از خلقت تو مي‏نگرم!! و چه کوچک است هر بزرگي در برابر قدرت تو، و چه باعظمت است آنچه را که از ملکوت تو مشاهده مي‏کنم، و چه ناچيز است برابر آنچه که بر ما نهان است از سلطنت تو، و چه فراگير است در اين جهان نعمتهاي تو، و چه کوچک است نعمتهاي فراوان دنيا در برابر نعمتهاي آخرت.
وصف فرشتگان
شگفت‏آور است آفرينش فرشتگان تو که گروهي از آنها را در آسمانها سکونت دادي و از زمين بالا برده‏اي، آنها از همه آفريدگان نسبت به تو آگاه‏ترند، و بيشتر از همه نسبت به تو بيمناکند، و به تو نزديکترند فرشتگاني که در پشت پدران قرار نگرفته و در رحم مادران پرورش نيافته‏اند، و از آبي پست خلق نشده‏اند، و ناراحتي و مشکلات زندگي آنان را پراکنده نساخت، آنها با مقام و مرتبتي که دارند، و از ارزشي که در نزد تو برخوردارند، و آنگونه که تو را دوست دارند، فراوان تو را اطاعت مي‏کنند که اندک غفلتي در فرمان تو ندارند اگر آنچه بر آنان پوشيده است بدانند، همه کارهاي خود را کوچک و ناچيز مي‏شمارند، و بر خويش ايراد مي‏گيرند، و مي‏دانند آن گونه که بايد، تو را عبادت نکرده‏اند، و آنچنان که سزاوار توست فرمانبردار نبودند.
نعمتهاي خداوند و سوء استفاده‏ها
خدايا ستايش تو را سزاست، که آفريننده و معبودي، و بندگان را به درستي آزمايش کردي، خانه آخرت را آفريدي و سفره رنگارنگ نعمتها را گستراندي، و در آن انواع نوشيدني، خوردني، همسران، ميهمانداران، قصرها، نهرهاي روان، ميوه‏ها و کشتزاران، قرار دادي. سپس پيامبري را فرستادي تا انسانها را به آن خانه و نعمتها دعوت کند، افسوس که مردم نه آن دعوت‏کننده را اجابت کردند، و نه به آنچه تو ترغيبشان کردي رغبت نشان دادند، و نه به آنچه تو تشويقشان کردي مشتاق شدند، بر لاشه مرداري روي آوردند که با خوردن آن رسوا شدند، و در دوستي آن همداستان گرديدند.
خطر عشق و وابستگيهاي دروغين
هر کس به چيزي عشق ناروا ورزد، نابينايش مي‏کند، و قلبش را بيمار کرده، با چشمي بيمار مي‏نگرد، و با گوشي بيمار مي‏شنود، خواهشهاي نفس پرده عقلش را دريده، دوستي دنيا دلش را ميرانده است، شيفته بي‏اختيار دنيا و برده آن است و برده کساني است که چيزي از دنيا در دست دارند، دنيا به هر طرف برگردد او نيز برمي‏گردد، و هر چه هشدارش دهند از خدا نمي‏ترسد، از هيچ پنددهنده‏اي شنوايي ندارد، با اينکه گرفتار آمدگان دنيا را مي‏نگرد که راه پس و پيش ندارند و در چنگال مرگ اسيرند مي‏بينيد که آنها بلاهايي را که انتظار آن را نداشتند بر سرشان فرود آمد و دنيايي را که جاويدان مي‏پنداشتند از آنها جداشده و به آنچه در آخرت وعده داده‏شده بودند خواهند رسيد، آنچه بر آنان فرود آمد وصف ناشدني است.
وصف چگونگي مرگ و مردن
سختي جان کندن و حسرت از دست دادن دنيا به دنياپرستان هجوم آورد، بدنها در سختي جان کندن سست‏شده و رنگ باختند، مرگ آرام آرام همه اندامشان را فرا گرفته، زبان را از سخن گفتن باز مي‏دارد، و او در ميان خانواده‏اش افتاده با چشم خود مي‏بيند و با گوش مي‏شنود و با عقل درست مي‏انديشد که عمرش را در پي چه کارهايي تباه کرده؟ و روزگارش را چگونه سپري نمود؟ به ياد ثروتهايي که جمع کرده مي‏افتد، همان ثروتهايي که در جمع‏آوري آنها چشم بر هم گذاشته و از حلال و حرام و شبهه‏ناک گرد آورده و اکنون گناه جمع‏آوري آن همه بر دوش اوست که هنگام جدايي با آنها فرا رسيد، و براي وارثان باقيمانده است تا از آن بهره‏مند گردند، و روزگار خود گذرانند، راحتي و خوشي آن براي ديگري و کيفر آن بر دوش اوست، و او در گرو اين اموال است که دست خود را از پشيماني مي‏گزد. به خاطر واقعيتهايي که هنگام مرگ مشاهده کرده است. در اين حالت از آنچه که در زندگي دنيا به آن علاقمند بود بي‏اعتناشده آرزو مي‏کند، اي کاش آن کسي که در گذشته بر ثروت او رشک مي‏برد، اين اموال را جمع کرده بود، اما مرگ همچنان بر اعضا بدن او چيره مي‏شود، تا آنکه گوش او مانند زبانش از کار مي‏افتد، پس در ميان خانواده‏اش افتاده نه مي‏تواند با زبان سخن بگويد و نه با گوش بشنود، پيوسته به صورت آنان نگاه مي‏کند، و حرکات زبانشان را مي‏نگرد اما صداي کلمات آنان را نمي‏شنود، سپس چنگال مرگ تمام وجودش را فرا مي‏گيرد، و چشم او نيز مانند گوشش از کار مي‏افتد، و روح از بدن او خارج مي‏شود، و چون مرداري در بين خانواده خويش بر زمين مي‏ماند که از نشستن در کنار او وحشت دارند، و از او دور مي‏شوند. نه سوگواران را ياري مي‏کند و نه خواننده‏اي را پاسخ مي‏دهد، سپس او را به سوي منزلگاهش در درون زمين مي‏برند، و به دست عملش مي‏سپارند و براي هميشه از ديدارش چشم مي‏پوشند.
وصف رستاخيز و زنده شدن دوباره
تا آن زمان که پرونده اين جهان بسته شود، و خواست الهي فرا رسد، و آخر آفريدگان به آغاز آن بپيوندد، و فرمان خدا در آفرينش دوباره دررسد. آنگاه آسمان را به حرکت آورد و از هم بشکافد، و زمين را به شدت بلرزاند، و تکان سخت دهد، که کوهها از جا کنده‏شده و در برابر هيبت و جلال پروردگاري بر يکديگر کوبيده و متلاشي‏شده و با خاک يکسان گردد سپس هر کس را که در زمين به خاک سپرده‏شده، درآورد، و پس از فرسودگي تازه‏شان گرداند، و پس از پراکنده شدن، همه را گردآورد، سپس براي حسابرسي و روشن شدن اعمال از هم جدا سازد، آنها را به دو دسته تقسيم فرمايد، به گروهي نعمتها دهد و از گروه ديگر انتقام گيرد، اما فرمانبرداران را در جوار رحمت خود جاي دهد و در بهشت جاويدان قرار دهد، خانه‏اي که مسکن‏گزيدگان آن هرگز کوچ نکنند و حالات زندگي آنان تغيير نپذيرد، در آنجا دچار ترس و وحشت نشوند، و بيماريها در آنها نفوذ نخواهد کرد، خطراتي دامنگيرشان نمي‏شود، و سفري در پيش ندارند تا از منزلي به منزل ديگر کوچ کنند. و اما گنهکاران را در بدترين منزلگاه درآورد، و دست و پاي آنها را با غل و زنجير به گردنشان درآويزد، چنانکه سرهايشان به پاها نزديک گردد، جامه‏هاي آتشين بر بدنشان پوشاند، و در عذابي که حرارت آتش آن بسيار شديد و بر روي آنها بسته، و صداي شعله‏ها هراس‏انگيز است قرار دهد. جايگاهي که هرگز از آن خارج نگردند، و براي اسيران آن غرامتي نپذيرند، و زنجيرهاي آن گسسته نمي‏شود، مدتي براي عذاب آن تعيين‏نشده تا پايان پذيرد و نه سرآمدي تا فرا رسد.
پارسايي پيامبر (ص)
پيامبر (ص) دنيا را کوچک شمرد و در چشم ديگران آن را ناچيز جلوه داد، آن را خوار مي‏شمرد و در نزد ديگران خوار و بي‏مقدار معرفي فرمود. و مي‏دانست که خداوند براي احترام به ارزش او دنيا را از او دور ساخت و آن را براي ناچيز بودنش به ديگران بخشيد، پيامبر (ص) از جان و دل به دنيا پشت کرد، و ياد آن را در دلش ميراند، دوست مي‏داشت که زينتهاي دنيا از چشم او دور نگهداشته شود، تا از آن لباس فاخري تهيه نسازد، يا اقامت در آن را آرزوها نکند، و براي تبليغ احکامي که قطع‏کننده عذرهاست تلاش کرد، و امت اسلامي را با هشدارهاي لازم نصيحت کرد، و با بشارتها مردم را به سوي بهشت فرا خواند، و از آتش جهنم پرهيز داد.
ويژگيهاي اهل بيت (ع)
ما از درخت سرسبز رسالتيم، و از جايگاه رسالت و محل آمد و شد فرشتگان برخاستيم، ما معدنهاي دانش و چشمه‏سارهاي حکمت الهي هستيم، ياران و دوستان ما در انتظار رحمت پروردگارند و دشمنان و کينه‏توزان ما در انتظار کيفر و لعنت خداوند به سر مي‏برند. متن عربی نهج البلاغه
[ ] [ ] [ 24hosts ]
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب