دستور پخت انواع کیک
برای روز پدر چه بخریم بهتر است , دانلود عکسهای katy perry , تبریک تولد با کارت پستال , محمد علي زاده نياز , مدل كمد آشپزخانه الومينيوم , انواع تزیین دسر وژله , عکس تزیین کیک خانگی , فصل بهار در لرستان , دانلوداهنگ اخرین دقیفه ازپاشایی , دانلود آهنگ اسیری شهرام شکوهی با کیفیت بالا 
آخرين مطالب
لینک های مفید

|
|
عصر ايران - پيش از اينکه بحران قطعي مکرر برق گريبان مردم را بگيرد وزير نيرو ، به گونه ايي ديگر سخن گفت امروز طور ديگر!

به گزارش عصرایران ، پرويز فتاح سال گذشته در سفر به اروميه گفته بود: اراده دولت براي توسعه صادرات انرژي برق به کشور هاي همسايه جدي است چرا که نسبت به صادرات نفت و گاز ، ارزش افزود بالاتري دارد.

او همچنين از تفاهم نامه جديد ايران و ترکيه خبر داده و گفته بود: مطابق اين تفاهم نامه ، حدود شش هزار مگاوات برق به اين کشور از طريق استان آذربايجان غربي "صادر" مي شود که در سال اول ترکيه خواهان هزار مگاوات برق است .

اما امروز که سوء مديريت انرژي در کشور ، قطعي هاي روزانه برق را باعث و صداي اعتراض مردم را بلند کرده است ، وزير نيرو ، که تا ديروز از صادرات برق و ارزش افزوده آن و عزم دولت از اين عرصه سخن مي گفت ، با فراموش کردن همه گفته هاي خويش چنين گفت که ايران اصلاً صادرات يکسويه برق ندارد و درست به همان ميزان صادرات ، واردات برق داريم و تراز صادرات برق و واردات در حد صفر است و ... .

او که قبلاً از ارزش افزوده بالاي برق و سودي که از اين رهگذر نصيب کشور مي شود سخن گفته بود ، اکنون مي گويد :با کشور هايي که با آنها برق را رد و بدل ميکنيم ,هيچ تبادل پولي نداريم .

فتاح که سال گذشته تفاهم نامه همکاري بين ايران و ترکيه براي "صدور" برق را به عنوان دستاورد وزارت نيرو به رخ رسانه ها کشيده بود، اينک ، آن سخن را نيز فراموش کرده و مدعي است : ما به ترکيه صادرات نداريم ، فقط برق ترکمنستان را به ترکيه "ترانزيت" مي کنیم!

مقايسه سخنان اخير وزير نيرو که واحد مرکزي خبر آن را گزارش کرده ، با ادعاهاي سال گذشته وي که در روزنامه رسالت چاپ شده است، نشان ميدهد عدم احترام به شعور مردم ،در قاموس برخي مسوولان ، جايگاه ويژه اي دارد!

فتاح، تا ديروز دم از صادرات برق و موفقيت هاي وزارتخانه اش در اين باب و اين که چه سودي نصيب کشور مي شود مي زند ولي امروز که مردم به استناد همان حرفها مي گويند "وقتي خودمان نياز داريم ، صادرات چرا؟!" به راحتي پاسخ مي دهد که ما صادرات نداريم ! همه چيز در حد صفر است و پولی هم ردو بدل نمي شود؟

به راستي چگونه است وقتي سخن از فعاليت هاي يک وزارتخانه مي شود ، وزير در تبيين شاهکارهاي وزارتخانه اش دم از صادرات مي زند و با افتخار از تفاهم نامه صدور برق به ترکيه سخن مي گويد ولي وقتي بحران برق فراگير مي شود ، آن همه ادعاهاي صادراتي را "صفر" مي نامد و حتي "صادرات" برق به ترکيه را نيز به " ترانزيت" تقليل مي دهد؟! صادرات کجا و ترانزیت کجا؟!

اين تناقضات يعني چه آقاي فتاح؟!

اگر نمي دانيد، بدانيد که در عصر رسانه ، حتي اگر حافظه ها را هم ناديده بگيريم ، چيزي به نام "آرشيو" وجود دارد که مي تواند به راحتي چند کليک ، تناقضات گفتاري را آشکار کند و نقاب از چهره مسوولاني بردارد که با مردم روراست نيستند.

اما گذشته از اظهارات متناقض وزير درباره صادرات برق ، توجيهات جديد او در باب قطعي هاي مکرر برق نيز بسيار نا اميد کننده است و در واقع اعترافي به بي تدبيري وزارت نيروست .

به خبر زير که واحد مرکزي خبر ، امروزآن را منتشر کرده است دقت کنيد:
" وزير نيرو گفت: به مردم کشورمان اطمينان مي دهيم که تمام صنعت برق امسال براي جلوگيري از کمبود برق و خاموشي ها بسيج شده است.

پرويز فتاح که پس از جلسه هيئت دولت با خبرنگاران سخن مي گفت، افزود: وزارت نيرو سرگرم عقد قراردادهايي با بخش خصوصي است تا از ابزارها و توانايي هاي اين بخش براي افزايش توليد برق استفاده کند.

وي همچنين گفت: در حال حاضر در صنعت برق هيچ ظرفيت معطلي نداريم و روند افزايش توليد همچنان ادامه دارد."

جالب است ! وزير نيرو ، درست در ميانه بحران برق و قطعي هاي مکرر ، مژده مي دهد که سرگرم عقد قراردادهايي با بخش خصوصي است تا از ابزارها و توانايي هاي اين بخش براي افزايش توليد برق استفاده کند.

اين سخن نشان مي دهد که "آينده نگري" عنصر مفقود شده وزارت نيروست وگرنه ، به جاي امروز که مردم با قطعي هاي مکرر برق مواجه و در عذاب اند، مي بايست از مدت ها قبل ، به فکر افزايش توليد مي افتادند و قراردادهاي ادعايي خود با بخش خصوصی را منعقد می کردند نه اینکه حالا که قطعی برق داد مردم را در آورده است ، به یادشان بیفتد که باید تولید را افزایش دهند!

وزیر نیرو همچنین ادعا می کند:"در صنعت برق هيچ ظرفيت معطلي نداريم " و در همين حال مي گويد: "روند افزايش توليد همچنان ادامه دارد." و "وزارت نيرو سرگرم عقد قراردادهايي با بخش خصوصي است تا از ابزارها و توانايي هاي اين بخش براي افزايش توليد برق استفاده کند" ؛ آيا اين دو جمله اخير ناقض ادعاي اوليه وزير نيست و نشان نمي دهد که برخلاف ادعاي وي که "در صنعت برق هيچ ظرفيت معطلي نداريم" ، کلي ظرفيت خالي در اين بخش داريم که روند توليد - به قول وزير- رو به افزايش است و تازه ، بخش خصوصي هم مي تواند به اين پروسه کمک کند؟!

اين تناقضات و سوء تدبيرها ، حاکي از آن است که ريشه اصلي قطعي هاي مکرر برق ، نه خشکسالي است و نه توطئه آمريکا و استکبار جهاني، بلکه وقتي "آينده نگري" جاي خود را به تکرار ماجراي "نوشدارو بعد از مرگ سهراب" بدهد و روزمرگي ها بر مجموعه اي حاکم شود ، وضعيت همين مي شود که هست و اگر غير از اين بود ، جاي تعجب داشت .

**برای شرکت در نظر سنجی عصرایران با موضوع قطعی های مکرر برق ، به صفحه اول بروید.


[ ] [ ] [ 24hosts ]
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب