دستور پخت انواع کیک
برای روز پدر چه بخریم بهتر است , دانلود عکسهای katy perry , تبریک تولد با کارت پستال , محمد علي زاده نياز , مدل كمد آشپزخانه الومينيوم , انواع تزیین دسر وژله , عکس تزیین کیک خانگی , فصل بهار در لرستان , دانلوداهنگ اخرین دقیفه ازپاشایی , دانلود آهنگ اسیری شهرام شکوهی با کیفیت بالا 
آخرين مطالب
لینک های مفید

|
|

  
گفت‌وگوي «جوان» با اسماعيل كوثري، نايب رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي، درباره چگونگي تعامل، همكاري و همياري دو قوه مجريه و مقننه در حالي صورت گرفت كه در روزهاي نزديك، دولت همه افراد كابينه را براي معرفي به صحن علني مجلس مي‌برد و اين نمايندگان مجلس هستند كه بايد به وزراي پيشنهادي دولت رأي اعتماد بدهند.

اينكه چگونه دولت بايد با مجلس و كميسيون‌هاي اين نهاد قانونگذار رايزني و تشاور كند و مجلس بايد چگونه تسهيل كننده و ياري كننده دولت در امور مختلف مخصوصاً دادن رأي اعتماد باشد از زبان كوثري نماينده مردم تهران در مجلس خواهيم شنيد. گفت‌وگو با اسماعيل كوثري در دفتر اين نماينده در مجلس شوراي اسلامي صورت گرفته است.

اعتماد نمايندگان به كابينه دهم چگونه شكل خواهدگرفت؟

مجلس به عنوان قوه قانونگذار و مستقل و دولت هم به عنوان قوه اجرايي و مستقل اگر با هم تعامل و همكاري نداشته باشند پيشرفت كار در هر جامعه‌اي از جمله ايران دچار مشكل خواهد شد. در اين شرايط مي‌طلبد كه يك تفاهم و همدلي بين اين دو قوه برقرار باشد مخصوصاً كه اين دو قوه همفكر و هم خط هستند و بالاتر از آن تأكيدات مقام معظم رهبري كه تأكيد فراواني بر همكاري و تعامل اين دو قوه داشتند. ايشان حتي اين را مطرح كردند كه دولت در صحنه و ميدان است، مجلس بايد مماشات داشته باشد و دولت را در زمينه‌هاي گوناگون ياري و حمايت نمايد. بر همين اساس اكثر بالاتفاق نمايندگان مجلس اينگونه فكر مي‌كنند كه بتوانند ان‌شاء‌الله دولت دهم را كمك كنند تا هر چه زودتر كار خود را با چيدمان جديد آغاز كند. البته در كنار اينكه اكثر نمايندگان مجلس خواهان كمك و همكاري با دولت هستند، رئيس دولت و اعضاي كابينه هم بايد در اين زمينه قدم بردارند و تعامل خوبي را با مجلس برقرار كنند، چرا كه به وزراي پيشنهادي دولت، مجلس رأي اعتماد مي‌دهد. انتظار ما از دولت دهم و رئيس دولت اين است كه تعاملي سازنده را برقرار كند و كار را براي رأي گيري وزراي پيشنهادي در روزهاي آينده سهل و آسان كند.

مجلس چگونه مي‌تواند دولت را در روي كار آمدن كابينه مقتدر و توانمند در جهت خواسته‌هاي مقام معظم رهبري كمك كند؟

اين موضوع باز هم برمي‌گردد به چگونگي تعامل دولت با مجلس و اگر رئيس دولت قبل از معرفي كابينه رايزني لازم را با مجلس انجام بدهد قطعاً و يقيناً نمايندگان هم مي‌توانند مطابق شاخصه‌هاي مشخص، سوابق وزراي پيشنهادي را بررسي كنند و به آنها رأي دهند.

شاخصه‌ها را رئيس مجلس در روز تحليف برشمرد كه در سه بعد مي‌گنجيد و اگر وزراي پيشنهادي داراي ويژگي‌هايي مبني بر تخصص، تعهد و روحيه انقلابي- اسلامي باشند كه همان خواسته‌هاي رهبر انقلاب نيز هست، نمايندگان با سرعت بيشتري كابينه را تاييد مي‌كنند و اين به پيشرفت و تعالي كشور كمك مي‌كند.

تعامل بين دو قوه مقننه و مجريه تا الان چگونه بوده است و از اين به بعد بايد بر چه اساسي شكل بگيرد؟

تعامل بين دو قوه خوب نبوده است و البته سعي شده اين تعامل برقرار شود اما در حد خوبي صورت نگرفته است و در روزهاي آينده هر دو قوه بايد سعي كنند كه تعامل و همكاري‌شان بهتر از اين باشد. اگر هم ما نمايندگان در اين ميان بيشتر ذهنمان را به سوي حل مشكلات و پيشرفت در كار سوق دهيم و خدا را در اظهارات و اعمالمان بيشتر ياد كنيم مسلماً مي‌توانيم تعامل بهتر و سازنده‌اي را داشته باشيم. هر دو قوه بايد گذشت و تحمل را بهتر از گذشته به كار بگيرند. من تصور مي‌كنم بعد از انتخابات وقايعي اتفاق افتاد كه باعث تعامل بهتر و سازنده‌تر دولت و مجلس خواهد شد. بعضي از اشخاص بدشان نمي‌آيد كه اين وسط برخي اختلافات و جدايي‌ها بين دولت و مجلس بيشتر شود و كساني به ظاهر خودي بودند ولي براي ديگران كار مي‌كردند و يك نمونه از آن را مي‌توان مطرح كردن بحث دولت وحدت ملي عنوان كرد. من احساس مي‌كنم با توجه به اينكه احمدي نژاد با آراي بالا رأي آورد و دست اختلافات پشت پرده دولت و مجلس مشخص شد در آينده شاهد نزديكي و همكاري بهتر دولت و مجلس خواهيم بود. البته بايد اين را هم گفت كه خطراتي كه دو طرف براي تفكر ناب اصولگرايي ديدند و به خوبي دريافتند كه عده‌اي قصد ضربه زدن به نظام را دارند براي همين قصد كرده‌‌اند كه تعامل بهتري را در آينده رقم بزنند و البته تا بدين جا راضي‌كننده نبوده است.

شما اظهار داشتيد كساني مي‌خواهند بين دولت و مجلس تفرقه ايجاد كنند؛ به نظر شما وظيفه نمايندگان و دولتيان در قبال اين موضوع چيست؟

براي بسياري از نمايندگان مجلس و اعضاي دولت اين باور پذير نبود كه مي‌خواهند بين مجلس و دولت تفرقه بيندازند و ما هر چه به برخي از افراد اين را متذكر مي‌شديم قبول نمي‌كردند اما در زمان حال با توجه به اينكه اتفاقاتي افتاده و دست‌هايي پيدا شده است، قطعاً نمايندگان و دولتيان در رفتار خود تجديد نظر خواهند كرد و با هوشياري تفكر اصولگرايي كه برخاسته از بطن اسلام ناب و نظام جمهوري اسلامي ايران هست را بيشتر مد نظر قرار خواهند داد و بر اين اساس با يكديگر همكاري خواهند كرد و نمي‌گذارند كه شكاف به وجود آمده بيشتر شود و اين شكاف را هر چه زودتر پوشش مي‌دهند. اگر نمايندگان اصل نظام را مد نظر قرار دهند و بخشي نگر و قصدشان زورآزمايي نباشد به‌طور قطع هرگز افرادي به خواسته‌هاي نامشروع خود نخواهند رسيد.

صداهايي مبني بر اختلاف بين مجلس و دولت به گوش مي‌رسد. آيا چنين اختلافاتي وجود دارد؟

اختلافات به صورت ريشه‌اي نيست بلكه به‌صورت فردي وجود دارد و البته اين هم طبيعي است. در كشوري كه آزادي كلام وجود دارد طبيعي است كه اختلافاتي وجود داشته باشد و بنابر اين نبايد فراموش كرد كه هر كسي حد و اندازه خود را بايد رعايت كند و اينكه برخي از افراد بيخودي و بدون منطق با دولت مخالفت مي‌كنند صحيح نيست و خارج از اصول است. اگر موردي ديده شود كه اشكال اساسي در كار دولت به شمار آيد ما هم مي‌پذيريم و مخالفت مي‌كنيم همانطوري كه برخي از نمايندگان حامي دولت در گذشته باعث شدند افراد نالايقي از وزارتخانه‌ها كنار گذاشته شوند. بنده معتقدم اگر كساني بخواهند غيرمنطقي با دولت مخالفت كنند قطعاً خود مردم وارد صحنه مي‌شوند و پاسخ آنها را مي‌دهند و اين وسط نماينده‌ها هستند كه ضرر مي‌كنند و طرد مي‌شوند نه رئيس دولت و ديگر افراد.

بعضي از نمايندگان معتقدند كه ‌برخي از سران مجلس بر سر راه دولت مانع تراشي مي‌كنند. آيا شما به چنين موضوعي اعتقاد داريد يا نه؟

بعضي از اصولگرايان با اسم و تابلوي اصولگرايي در مجلس حضور پيدا كردند و ما هم انتظار داريم اين افراد در همين چارچوب حركت و اعلام نظر كنند و ما نمي‌گوييم كه حتماً نظر رئيس جمهور را تأييد كنند بلكه مطابق چهارچوب اصولگرايي رهبر انقلاب و امام راحل كه تبيين كرده‌اند حركت كنند و اينچنين نيست كه بخواهيم ادعا كنيم چهارچوب مشخص نيست. بعضي از نمايندگان اصولگرا در مجلس از شخص يا دولت خوششان نمي‌آيد و چهارچوب اصولگرايي را رعايت نمي‌كنند و تنها اسم اصولگرايي را يدك مي‌كشند.

ما اصولگرا‌ها چه در دولت كار كنيم و چه در مجلس بايد تفاهم و همدلي را كه اساس آن دوستي و انتقاد سازنده است محور قرار دهيم و در جهت رسيدن به اهداف بلند انقلاب قدم برداريم. اينكه بعضي چون فردي را از لحاظ اخلاقي و روحي قبول ندارند، همه چيز را زير سؤال ببرند، قابل قبول نيست.

همان‌گونه كه شما اشاره كرديد برخي از نمايندگان مجلس از احمدي‌نژاد خوششان نمي‌آيد و عليه او موضع‌گيري مي‌كنند و جلوي دولت سنگ اندازي مي‌‌كنند. آيا اين پشت كردن به قسم خود در روز اول مجلس نيست؟

همان‌گونه كه گفتم عده‌اي با اسم اصولگرا به مجلس آمدند ولي الان به مسائل ديگري مي‌پردازند و به نظر من بايد اين موضوع در داخل فراكسيون اصولگرايان به بحث گذاشته شود و مورد بررسي قرار بگيرد. ما به عنوان يك نماينده مي‌توانيم توصيه‌اي داشته باشيم و البته طبق سخنان مقام معظم رهبري ما بايد انتقاد داشته باشيم آن‌هم انتقاد سازنده و اينكه بخواهيم به هر شكل با دولت مقابله كنيم كه انگار با دشمن روبه‌رو شده‌ايم كار درستي نيست و اين كار خطاي بزرگي است كه بايد آن‌را اصلاح كنيم. اينگونه افراد بايد رفتار خود را در قبال دولت تغيير دهند كه هر دولتي با ويژگي‌هاي خاص خود بتواند در اين بستر كار و فعاليت كند. برخي از اين افراد چون در كار اجرايي نبودند با كمبود و سختي‌هاي اين حوزه آشنا نيستند فقط تئوري پردازي مي‌كنند و اظهاراتي را بيان مي‌كنند كه اگر خودشان به جاي دولت بودند اين حر‌ف‌ها را قبول نداشتند.

آيا در اين مدت مجلس زمينه سازي لازم را براي كمك به دولت انجام داده است؟ و رويكرد مجلس بايد بعد از اين به چه شكل باشد؟

رئيس جمهور نظرات خود را براي مشخص كردن كابينه در مجلس با فراكسيون اصولگرايان به صورت كلي مطرح كرد و به صورت مصداقي وارد بحث نشد. احمدي نژاد بحث مصداقي را از چند روز پيش با معرفي 6 وزير شروع كرد و موضوعي كه در اين بين قابل توجه است توجه به زنان در دولت دهم است كه از شش وزير معرفي شده دو خانم حضور دارند كه نشان دهنده خصوصيات و ويژگي‌هاي خاص دولت دهم است.

اينكه ما بگوييم نمايندگان بر چه اساسي مي‌توانند به دولت كمك بكنند و ايجاد تفاهم و همكاري كنند چون مجلس در اين روزها تعطيل است نمي‌توان گفت اما به صورت فردي نمايندگاني به رئيس جمهور نظرات خود را گفته‌اند و به صورت جمعي چنين چيزي نبوده است تا نمايندگان افراد مد نظر خود را پيشنهاد دهند و بايد منتظر بمانيم كه دولت تمام كابينه را معرفي كند آن موقع بسياري از مسائل روشن مي‌شود؛ چرا كه هم كميسيون‌هاي تخصصي مجلس مي‌توانند وزراي پيشنهادي را دعوت كنند و برنامه‌هاي آنها را ببينند و هم اينكه نمايندگان مجلس به بررسي‌ و تحقيق درباره هر كدام از وزرا بپردازند. اين را هم بايد دوباره تكرار كرد كه مجلس وزراي پيشنهادي را با توجه به تجربه، كارآمدي، تخصص و تعهد مورد تأييد قرار مي‌دهد. زمينه سازي مجلس براي دولت زماني اتفاق مي‌افتد كه تعدادي از نمايندگان در جريان انتخاب افراد قرار بگيرند و همين نماينده‌ها كه در جريان قرار گرفته‌اند مي‌توانند زمينه ساز جلب آراي ديگر نمايندگان باشند و با دليل و مدرك وزير را در جهت گرفتن رأي اعتماد كمك كنند. اما زماني كه نمايندگان در جريان انتخاب قرار نگيرند نمي‌‌توانند زمينه لازم را براي وزرا و رئيس دولت در جهت رسيدن به وجود آورند.

اين را نبايد از ياد برد كه هم نمايندگان قصد كمك كردن به دولت را دارند و حتماً رئيس دولت را در جهت تشكيل كابينه كارآمد و پرتوان ياري مي‌كنند و اين موضوع در بين نمايندگان مطرح نيست كه وزراي دولت دهم را رأي اعتماد ندهند و با آنها مخالفت كنند.

حضور دو وزير زن در كابينه را تا اين لحظه چگونه ارزيابي مي‌كنيد؟

از نظر كلي اشكالي ندارد و توانمندي‌هايي كه در زنان مشاهده مي‌شود قابل انكار نيست. زن‌ها در طول 30 سال انقلاب نشان داده‌اند كه قابليت بسياري در امور مختلف دارند و اين از اختيارات رئيس جمهور است كه چه افرادي را انتخاب كند كه پاسخگوي خواسته‌هاي مردم باشند و كار را سريع‌تر جلو ببرند. در كارهاي اينچنيني كه ظرافت و لطافت خاصي در جهت خدمت رساني است و نياز به كارهاي يدي و سخت نيست گذاشتن خانم‌ها ايرادي ندارد. اما بنده اعتقاد دارم لنكراني در وزارت بهداشت و درمان موفق بود و بايد دلايل اين انتخاب‌ها را از رئيس جمهور پرسيد كه بنابر چه دلايلي خانم دستجردي را در اين وزارتخانه پيشنهاد داده است.

به نظر شما جايگزيني خانم دستجردي به جاي لنكراني دليل بسته بودن حلقه مشاوران رئيس جمهور يا خود رأي بودن او نيست؟

اينكه خواسته‌ احمدي نژاد روي كار آوردن كابينه منسجم و كارآمد است شكي نيست و او از يك پتانسيل و انرژي قوي در اين قضيه برخوردار است و در اين امر كسي شبهه‌اي ندارد. ولي چيزي كه مهم است اين است كه دليل اينگونه جابه‌جايي‌ها را بايد از زبان خود او شنيد و ديد كه آيا دلايلش قابل قبول است يا نه و بعد قضاوت كنيم و اگر قبل از شنيدن دلايل احمدي نژاد قضاوت كنيم تصميمي عجولانه و به‌دور از انصاف گرفته‌‌ايم، همانطور كه خود احمدي نژاد قبلاً گفته است رئيس جمهور همانند مربي يك تيم فوتبال است كه يك تيم را اداره مي‌‌كند و همه از مربي برد مي‌خواهند لذا هر مربي خود تصميم مي‌گيرد كه چه كسي وارد بازي شود و چه كسي تعويض شود.

اما نبايد اين موضوع مهم را فراموش كرد كه رئيس جمهور بايد مشورت كند و از افراد صاحب انديشه و خرد در مورد انتخاب و انتصاب‌ها نظر بخواهد. باز هم تكرار مي‌كنم به نظر من اگر لنكراني در وزارت بهداشت و درمان ماندگار مي‌شد به مراتب بهتر از گزينه فعلي بود.

امثال آقاي كاتوزيان از جلسه احمدي نژاد با فراكسيون اصولگرايان مجلس ناراضي است و در اين زمينه گلايه و اعتراضاتي را داشته است؟ آيا اينگونه اظهارات منطقي است؟

كاتوزيان همكار و نماينده مردم تهران دركنار ماست، اما بايد بگويم كه او منصفانه قضاوت نمي‌كند. در رابطه با اظهارات در قبال دولت گفته‌هاي او محترم است اما اينگونه اظهارات را نمي‌پسنديم و قابل قبول نمي‌دانيم. خودم به اين معترفم كه تعاملي كه شايسته دولت و مجلس است و انتظار مي‌رفت وجود نداشته است و مي‌شد بهتر از آنچه وجود دارد باشد و همكاري خوب و سازنده‌اي را بين اين دو قوه شاهد باشيم.

اظهارات امثال كاتوزيان تأثير منفي بر روند دولت و مجلس نمي‌گذارد؟

اينگونه اظهارات سبب تفرقه و جدايي مجلس و دولت مي‌شود، البته نمي‌شود جلوي اين اظهارات را گرفت. اين اظهارات باعث كندي كار و بدبيني بين اين دو قوه نسبت به يكديگر مي‌شود و اين در نهايت به ضرر مردم است. نظر من اين است كه اينگونه افراد اگر حرفي دارند در جلسات مشترك با رئيس جمهور مطرح كنند نه آنكه آن را رسانه‌اي كنند.

البته برخي اخلاق و شيوه‌شان به همين شكل است و همانطور كه در جريان زندانيان اخير اتفاق افتاد برخي موضع‌گيري‌هايي كردند كه بعداً آن را رسماً پس گرفتند و عذر خواهي كردند.

همه ما به عنوان نمايندگان و وكلاي مردم بايد مقداري تحمل بيشتر داشته باشيم و در كنار دقت، تحقيق و بررسي كامل انجام دهيم و بعد اعلام موضع كنيم نه آنكه تا مطلبي را شنيديم آنچنان آن را مطرح كنيم كه هم جامعه دچار شك و ترديد شود و هم آنكه نتوانيم اظهارات خود را پس بگيريم.

اگر برخي‌ها در اينگونه اظهارات دقت مي‌كردند الان تعامل مجلس و دولت بهتر از آنچه كه وجود دارد، مي‌بود.

به طور قطع شكل موضع گيري برخي افراد در رابطه مجلس و دولت تأثير منفي خواهد گذاشت و موضع گيري افرادي با برچسب‌ اصولگرايي در مجلس مردم را به نظام و كشور بدبين مي‌كند و باعث اين مي‌شود كه مردم احساس كنند در بين مسؤولان اختلافات گسترده‌اي وجود دارد كه اين در كل به ضرر جامعه و مردم است.

شما نبايد به عنوان نمايندگان مردم در مجلس جلوي تحريكات و اظهارات برخي افراد را كه به گفته خودتان باعث ضرر به مردم مي‌‌شود، بگيريد؟

بله، همين طور است. ما هم موافق بي‌تفاوتي و سهل انگاري در اين رابطه نيستيم و به نظر لازم مي‌رسد كه در اين زمينه اقداماتي صورت بگيرد اما متأسفانه بايد بگويم فراكسيون اصولگرايان در 14 ماه گذشته نتيجه خوبي نداشته است و اگر فراكسيون اصولگرايان منسجم‌تر عمل كند مي‌تواند جلوي اين پراكندگي در اظهارات را بگيرد.

تعدادي از نمايندگان به مانند شما به رياست لاريجاني بر فراكسيون انتقاد دارند. شما براي تغيير لاريجاني حركتي را آغاز كرده‌ايد؟

بله، در اين زمينه نيز قدم‌هايي برداشته‌ايم. تجربه 14 ماه گذشته به ما نشان مي‌دهد كه اگر رئيس فراكسيون اصولگرايان و رئيس مجلس يكي باشد نتيجه‌اي خوب در بر نخواهد داشت و به صورت جدي به دنبال اين هستيم كه رياست فراكسيون اكثريت مجلس را عوض كنيم و اكثر نمايندگان اصولگرا هم در اين زمينه متفق‌القول هستند. اكثريت نمايندگان اصولگرا مي‌خواهند كه ما از اين حالت و شكل بيرون بياييم و به سمتي پيش برويم كه فراكسيون اصولگرايان در مناسبات مجلس مؤثر باشد و حتماً اين تغيير را انجام خواهيم داد.

آيا نظرات و اعتراضات خود را به گوش لاريجاني رسانده‌ايد؟

بله، ما در نشست‌ها و شورا قبل از انتخابات رياست جمهوري اعتراضات خود را به صورت مكتوب اما پراكنده به وي رسانده‌ايم و تصميم اين است كه بعد از رأي اعتماد وزرا و ماه مبارك رمضان اين كار را عملي كنيم. البته به نظر دير مي‌رسد اما چاره‌اي نيست و بايد هر چه سريع‌تر اين را به انجام برسانيم.

احمدي نژاد در اولين نطق تلويزيوني خود اظهار داشتند كه تغييراتي را در عرصه اجرايي و مديريتي كشور رقم خواهند زد؛ آيا اين تغييرات تا الان محسوس و قابل لمس بوده است؟

آن‌طوري كه بايد و شايد تغييرات شاخص و مشهودي در اين زمينه تا اين لحظه ديده نمي‌شود؛ شايد يكي از دلايلش اين باشد كه به وجود آمدن تغييرات اساسي چه در بعد سياسي و چه در ديگر ابعاد راه سه يا چهار ساله نيست بلكه بايد در اين راه زمينه سازي و فرهنگ سازي كرد تا بتوان در آينده‌اي نزديك شاهد تغيير مثبت در همه زمينه‌ها باشيم. به عنوان مثال بسياري از افراد در اوايل انقلاب از يك موضع‌گيري عليه آمريكا عاجز بودند اما امام راحل در كنار رهبر معظم انقلاب با مواضع استكبار ستيزانه و سرسختانه منطقي خود فرهنگ استكبار ستيزي و مقاومت را در جامعه به وجود آوردند و البته چندين سال به طول انجاميد. در زمينه تغييرات در عرصه اجرايي كشور تا حدودي بايد به موضوع اينگونه نگاه كنيم. اگر احمدي‌نژاد بخواهد در عرصه اقتصاد و ديگر امور تغييرات اساسي ايجاد كند بايد افراد كابينه‌اش را با دقت در جهت رسيدن به اين هدف انتخاب كند و هم اعضاي كابينه او داراي چنين روحيه تحول ، تغيير و پويايي باشند.

شاخصه‌‌هاي وزراي كابينه دولت احمدي نژاد بايد به چه شكل باشد كه هم پاسخگوي مطالبات مردم باشد و هم نقايص و كاستي‌هاي دولت گذشته را جبران كند؟

وزراي پيشنهادي دولت دهم بايد افرادي پركار، پرتلاش، ساده‌زيست، پاسخگو، استكبار ستيز و ولايت مدار همانند خود احمدي‌نژاد باشند تا بتوانند جوابگوي خواسته‌هاي بحق مردم كشور باشند و اين گونه افراد مي‌توانند ضعف و كاستي‌هاي وزراي دولت گذشته را جبران كنند.

مجلس و دولت در فرصت باقي مانده كه تا معرفي‌كامل وزرا و رأي اعتماد نمايندگان باقي مانده است بايد چگونه عمل كنند كه باعث پيشرفت و تعالي كشور در سطوح مختلف شود؟

احمدي‌نژاد بايد قبل از آنكه شش وزير را معرفي مي‌كرد با مجلس تعامل و رايزني‌هايي را انجام مي‌داد و اگر اين كار صورت مي‌گرفت نتيجه بهتر از آنچه پيش آمده مي‌شد اما حالا اين كار صورت نگرفته است و اين از اختيارات رئيس جمهور است و حق قانوني او است و خلاف قانون را انجام نداده است. البته رايزني‌هايي دولت با مجلس داشت كه به صورت كلي بود و مصداقي نبوده است و مثلاً در انتخاب خانم دستجردي با كميسيون بهداشت و درمان مجلس رايزني صورت نگرفته است و اگر دولت در معرفي و انتخاب باقيمانده وزرا رايزني و تعامل را با كميسيون‌هاي مجلس صورت بدهد نتايج بهتر و قابل توجه‌تري به همراه خواهد داشت.

در روزهاي گذشته ما شاهد نامه كروبي به رفسنجاني بوديم كه در رسانه‌هاي غربي موضع گيري‌هايي را عليه جمهوري اسلامي ايران به دنبال داشت و برخي از رسانه‌هاي داخلي از اين نامه در جهت تخريب برخي شخصيت‌ها استفاده كردند. شما نامه نگاري كروبي به رفسنجاني را چگونه تحليل مي‌كنيد؟

نامه كروبي به‌دور از عقل، منطق و تدبير است و در روايت داريم كه در هنگام عصبانيت و ناراحتي دست به تصميماتي نزنيم كه موجب پشيماني و ناراحتي شود. به عقيده بنده نامه كروبي عين بي‌تدبيري است و بسيار ساده لوحانه نوشته شده است و كروبي با موضوع بسيار عجولانه و بدون تفكر با موضوع برخورد كرده است.

اينگونه موضع‌گيري‌ها از شخصي كه در نظام مسووليت‌هاي مهمي را داشته است باعث تأسف است و اين مساله به نظر مغرضانه مي‌رسد. كروبي كه مدعي بود انقلاب را در كنار امام (ره) به پيروزي رسانده است چرا حالا بايد دست به اقدامات و اظهاراتي بزند كه دشمن را شاد و دلخوش كند.

سؤال از دستگاه قضائي اين است كه آيا اگر فردي غير از كروبي اين مسائل را مطرح مي‌كرد با او هم اينگونه برخورد مي‌شد؟ قوه قضائيه بايد هرچه سريع‌تر كروبي را احضار كند؛ اگر كروبي دلايل و مستندات را ارائه كرد كه فبها و اگر نتوانست دلايل و مستنداتي را بياورد بايد حتماً با او برخورد قانوني و قضائي صورت گيرد.كروبي بايد اين را بداند كه هر كسي اگر مسؤوليت و جايگاهي در نظام جمهوري اسلامي را داشته نمي‌تواند دست به هر كاري بزند و هر حرفي را كه غير منطقي و غير مستند است به زبان بياورد.به عقيده بنده يكي از دلايل اينگونه اظهارات كروبي فرافكني است. او قصد دارد ذهن جامعه را از خود و موسوي دور كند و به جهت ديگري سوق دهد.من در روزهاي گذشته هم اين را عنوان كرده‌ام كه موسوي، كروبي، خاتمي و مجمع روحانيون مبارز بايد پاسخگوي خون‌هاي ريخته شده باشند و به عنوان عاملان قضاياي اخير در دادگاه محاكمه شوند.  
[ ] [ ] [ 24hosts ]
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب