دستور پخت انواع کیک
برای روز پدر چه بخریم بهتر است , دانلود عکسهای katy perry , تبریک تولد با کارت پستال , محمد علي زاده نياز , مدل كمد آشپزخانه الومينيوم , انواع تزیین دسر وژله , عکس تزیین کیک خانگی , فصل بهار در لرستان , دانلوداهنگ اخرین دقیفه ازپاشایی , دانلود آهنگ اسیری شهرام شکوهی با کیفیت بالا 
آخرين مطالب
لینک های مفید

|
|
"نان در سراسر كشور گران شد." اين اولين پس لرزه اقتصادي تصويب لايحه هدفمند كردن يارانه از سوي مجلس است.   وطن (WATAN.IR) - لايحه هدفمند كردن يارانه كه از سوي دولت و با هدف توزيع عادلانه يارانه ها به مجلس فرستاده شد از سوي احمدي نژاد به عنوان جراحي بزرگ اقتصاد كشور نام گرفت. وي يادآور شد كه اين جراحي با "درد و خونريزي "همراه خواهد بود.

اما ظاهرا اين "درد و خونريزي" زودتر از موعد خود شروع شده است. هنوز يك هفته از تصويب كليت طرح نمي گذرد كه نان در تهران گران شده و افزايش قيمت در شهرستان ها نيز به استانداران ابلاغ شده است.

از ديد دولت پرداخت يارانه ها در راستاي حمايت از اقشار آسيب پذير و حفظ و تقويت قدرت توليد و رقابت توليدكنندگان در كشور صورت مي گيرد. از اين منظر و با تصويب مجلس پنج دهك پايين جامعه(كه حدود 50 درصد جامعه را شامل مي شود) در عوض حذف يارانه ها تحت پوشش سياست هاي حمايتي قرار مي گيرند.

سياست هاي حمايتي همان پرداخت نقدي يارانه هاست كه به پنج دهك پايين جامعه تعلق مي گيرد. بر اساس برآوردها به هر خانواده پنج نفره بين 100 تا 110 هزار تومان يارانه نقدي اختصاص مي يابد.

اما آيا مبلغي به عنوان يارانه نقدي به پنج دهك پايين جامعه پرداخت شده كه بلافاصله حذف سه مرحله اي يارانه نان به مرحله اجرا گذاشته شده است؟

مگر نه اين است كه بايد به هرخانواده 5 نفره از اين پنج دهك جامعه چيزي حدود يكصد هزار تومان تعلق بگيرد تا از آسيب پذيري آنها در مقابل مشقات ناشي از اين به اصطلاح " جراحي بزرگ" كاسته شود. آيا چنين پرداختي صورت گرفته است كه دستور گران كردن به نانوايي ها صادر مي شود؟

از طرفي چرا بايد حذف يارانه ها از نان كه اتفاقا قوت اصلي پنج دهك پايين جامعه است صورت گيرد؟

بر اساس نظر كارشناسان امر نحوه اجراي حذف يارانه از اهميت بالايي برخوردار است. يكي از حساسيت هاي مربوط به آن مي تواند نقطه شروع آن باشد.

بهتر آن است كه در بدو امر يارانه كالاهايي برداشته شود كه اقشار آسيب پذير استفاده كمتري از آنها دارند. به عنوان مثال ميزان بهره مندي دهك دهم از يارانه حامل هاي انرژي در سال 86 بيش از 30 درصد بود. اين در حالي است كه دهك اول تنها 3/1 درصد از يارانه حامل هاي انرژي را به خود اختصاص داده است.

هرچند خذف يارانه هاي انرژي نيز به سرعت بر افزايش قيمت كالاهايي چون نان به عنوان قوت اصلي پنج دهك پايين جامه تاثير خواهد گذاشت اما نبايد از نظر دور داشت كه اين موضوع از جهات مختلف با دستور گران كردن نان متفاوت است.

نان سر سفره هاي مردم قرار مي گيرد و مردم افزايش قيمت مستقيم آن را كاملا با وجود خود لمس مي كنند و اين مي تواند تاثيرات نامطلوب اجتماعي را در پي داشته باشد.
در كل اجراي هدفمند كردن يارانه ها به خودي خود مي تواند نتايج مطلوب اقتصادي و اجتماعي را براي اقشار مختلف به وجود آورد ولي شتابزدگي در اجراي برنامه ها تنها به افزايش پيامدهاي نامطلوب كمك مي كند.

[ ] [ ] [ 24hosts ]
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب