دستور پخت انواع کیک
برای روز پدر چه بخریم بهتر است , دانلود عکسهای katy perry , تبریک تولد با کارت پستال , محمد علي زاده نياز , مدل كمد آشپزخانه الومينيوم , انواع تزیین دسر وژله , عکس تزیین کیک خانگی , فصل بهار در لرستان , دانلوداهنگ اخرین دقیفه ازپاشایی , دانلود آهنگ اسیری شهرام شکوهی با کیفیت بالا 
آخرين مطالب
لینک های مفید

|
|
همزمان با تثبیت قیمت و سهمیه بنزین و CNG در اردیبهشت ماه امسال، بسته پیشنهادی منطقه‌ای شدن سهمیه بنزین خودروها به دولت ارسال شد.

به گزارش مهر، اجرای قانون هدفمندی یارانه ها منجر به صرفه جویی نزدیک به دو میلیارد دلار با کاهش مصرف فرآورده های مختلف نفتی و توقف واردات بنزین و گازوئیل شده است.

اجرای این جراحی اقتصادی در کاهش مصرف بنزین به عنوان استراتژیک ترین کالای نفتی کشور هم تاثیر گذار بوده است به طوری که مطابق با آمارهای وزارت نفت در سه ماهه نخست اصلاح قیمت بنزین، مصرف این فرآورده نفتی بیش از هفت میلیون لیتر در روز کاهش یافته است.
 
بر این اساس، متوسط مصرف بنزین با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها از 61 به 54 میلیون لیتر در روز کاهش یافته، ضمن آنکه با کاهش سهمیه های بنزین میانگین مصرف این محصول نفتی در سال گذشته به 61 میلیون لیتر در روز رسیده است.
 
همزمان با اختصاص 120 لیتر سهمیه بنزین نوروزی به خودروها، مصرف این حامل انرژی در 14 روز نخست فروردین ماه با رشدی بیش از 10 درصدی به مرز 67 میلیون لیتر در روز رسید که به تدریج با به پایان رسیدن سهمیه های نوروز متوسط مصرف بنزین کشور هم روندی نزولی داشته است.
 
کارشناسان اقتصادی پیش بینی می کنند با توجه به اصلاح نرخ بنزین و به پایان رسیدن سهمیه بنزین یارانه ای (بنزین 100 تومانی) ذخیره سازی شده در کارتهای هوشمند سوخت مصرف بنزین در ماه های آینده به میزان قابل توجه ای کاهش یابد.
 
قیمت و سهمیه بنزین در اردیبهشت تثبیت شد
 
دولت از پائیز سال گذشته با توجه به تعویق زمان اجرای قانون هدفمندی یارانه ها تصمیم گرفت که سهمیه بنزین خودروهای شخصی را به صورت ماهانه به کارت هوشمند سوخت آنها واریز شود که این سناریو در سالجاری هم ادامه پیدا می کند.
 
پیگیریهای مهر نشان می دهد که اردیبهشت ماه سالجاری قیمت و سهمیه بنزین خودروها بدون هیچ گونه تغییری تثبیت خواهد شد به طوری که تا ساعت 24 روز 31 فروردین ماه 60 لیتر بنزین با نرخ نیمه یارانه ای 400 تومان به 10 میلیون و 900 خودروی بنزین سوز واریز خواهد شد.
 
همچنین در دومین ماه فصل بهار سهمیه بنزین موتورسیکلتها و برخی از خودروهای خدماتی و عمومی همچون روال گذشته تثبیت خواهد شد، ضمن آنکه اردیبهشت ماه امسال 500 لیتر سهمیه بنزین با نرخ آزاد (700 تومانی) برای خودروها در نظر گرفته شده است.
 
در همین حال برخی از مسئولان وزارت نفت و ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت اخیرا با تاکید بر اینکه در حال حاضر هیچ گونه تصمیمی در سطح دولت برای تغییرات قیمتی و یا میزان سهمیه حاملهای انرژی گرفته نشده است به مهر اعلام کرده اند: در صورت هر گونه تغییرات ستاد هدفمندی یارانه ها به صورت گسترده اطلاع رسانی خواهد کرد.
 
قیمت CNG افزایش نمی یابد
 
به گزارش مهر، در شرایط فعلی پس از بنزین از CNG پر طرفدارترین حامل انرژی در بین خودروسواران کشور است به طوری که هم اکنون به طور متوسط روزانه بیش از 15 میلیون متر مکعب گاز طبیعی در جایگاههای CNG سراسر کشور مورد استفاده قرار می گیرد.
 
از اواسط فروردین ماه امسال با کاهش تدریجی سهمیه بنزین نیمه یارانه ای خودروها مصرف CNG در جایگاهها افزایش یافته است که با توجه به ساخت نزدیک به 600 جایگاه جدید گاز پیش بینی می شود مصرف این حامل انرژی تا پایان امسال از مرز 20 میلیون متر مکعب در روز عبور کند.
 
سیدمسعود میرکاظمی وزیر نفت هم یکی از ددلایل افزایس صف در جایگاههای CNG را تفاوت قیمتی بین بنزین آزاد و CNG اعلام کرده و به مهر گفته است: با توجه به مقرون به صرفه بودن گاز طبیعی در مقایسه بنزین 700 تومانی استفاده از این حامل انرژی توسط مردم افزایش یافته است.
 
به گزارش مهر، در حال حاضر بیش از یکهزار و 640 جایگاه گاز با نزدیک به 9 هزار و 500 نازل عرضه سی.ان.جی در سطح کشور فعال است که ظرفیت سوخت رسانی به خودروهای دوگانه سوز را به یک میلیون و 700 هزار متر مکعب در ساعت افزایش داده است.
 
احتمال منطقه ای شدن سهمیه بنزین خودروها
 
با گذشت پنج سال از اجرای نظام سهمیه بندی و عرضه کارتی این فرآورده نفتی، پیش بینی می شود مرحله جدیدی از نظام هوشمند مدیریت مصرف بنزین در سطح کشور اجرایی خواهد شد.
 
در حال حاضر سهمیه اختصاصی به خودروها در استانهای مختلف کشور از روند یکسانی برخوردار است به طوری که در هر دوره تفاوتی بین سهمیه بنزین در کلانشهرها و شهرهای کوچک وجود ندارد و این در حالی است که تراکم بالای خودروها در شهرهای بزرگ موجب افزایش مصرف بنزین می شود.
 
اسفند ماه سال گذشته بسته پیشنهادی منطقه ای شدن سهمیه بنزین خودروها به دولت ارسال شده است که در فاز اول تا پایان سه ماهه نخست سالجاری در خصوص اختصاص سهمیه بنزین به تاکسی ها در قالب طرح منطقه ای تصمیم گیری نهایی انجام می شود.
 
محمد رویانیان رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور اسفند سال گذشته در جمع خبرنگاران در خصوص اجرای این طرح، گفته بود: در صورت اتخاذ هر گونه تصمیم گیری ستاد هدفمندی یارانه ها به صورت گسترده اطلاع رسانی لازم را انجام می دهد.
 
پیش بینی می شود تا ابتدای تیر ماه امسال با نهایی شدن برخی از سازو کارهای اجرایی، فاز اول اختصاص منطقه ای سهمیه های بنزین خودروها در برخی از نقاط کشور اجرایی شود.
 
همزمان با اجرای مرحله اول قانون هدفمندی یارانه ها و اصلاح قیمت حاملهای مختلف انرژی، بنزین به صورت سه نرخی و دو نرخی گازوئیل در جایگاه‌های سوخت سراسر کشور فراهم شده است.
 
بر اساس اعلام ستاد هدفمندی یارانه ها، از ساعت 24 روز یکشنبه 28 آذرماه بنزین حمایتی 100 تومان، بنزین سهمیه ای 400 تومان، بنزین آزاد 400 تومان، سی.ان.جی 300 تومان، گازوئیل سهمیه ای 150 تومان و گازوئیل آزاد 350 تومان در جایگاه‌ها عرضه می شود.
 
در حال حاضر 10 میلیون و 900 هزار خودروی بنزین سوز، هفت میلیون موتورسیکلت، 680 هزار خودروی گازوییل سوز و در مجموع 19 میلیون کارت هوشمند سوخت در سطح کشور فعال است.
[ ] [ ] [ 24hosts ]
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست قیمت کالاهای دیجیتال
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه تصفیه آب خانگی
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب